reklama
kategoria: Dziecko
2 lipiec 2024

Akt oskarżenia w sprawie uprowadzenia 12-letniej Wiktorii

zdjęcie: Akt oskarżenia w sprawie uprowadzenia 12-letniej Wiktorii / v18922223
v18922223
Nawet 20 lat więzienia może grozić Przemysławowi K. oskarżonemu o uprowadzenie w sierpniu 2023 r. 12-letniej Wiktorii z Sosnowca. Prokuratura zarzuca mu również posiadanie narkotyków i dwa inne przestępstwa – treści tych zarzutów nie ujawnia ze względu na dobro pokrzywdzonej.
REKLAMA

Akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu K. został przed kilkoma dniami skierowany do Sądu Okręgowego w Koszalinie – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Dorota Pelon.

Postępowanie w sprawie zniknięcia Wiktorii rozpoczęło się 6 sierpnia 2023 r., dzień wcześniej wieczorem dziewczynka opuściła swój dom. Jej rodzice powiadomili policję, która rozpoczęła poszukiwania. W ramach tych działań wdrożono Child Alert – specjalną, wykorzystującą media, procedurę poszukiwania zaginionych dzieci. Nastolatkę odnaleziono 7 sierpnia w Koszalinie. Zatrzymano towarzyszącego jej Przemysława K.

Okazało się, że kilka dni przed ucieczką z domu Wiktoria nawiązała z Przemysławem K. internetową relację.

"Działając pod jego wpływem, zdecydowała się przyjąć propozycję wspólnego wyjazdu do Koszalina. Realizując przestępczy zamiar, oskarżony przyjechał po małoletnią Wiktorię do Sosnowca, a następnie przewiózł ją na północ Polski i ukrył w swoim miejscu zamieszkania. Po drodze podjął starania nakierowane na utrudnienie akcji poszukiwawczej” – opisywała prokuratura.

Jak podali śledczy, w toku postępowania przeprowadzono wiele czynności dowodowych – przesłuchano licznych świadków, zbadano zawartość zabezpieczonych urządzeń elektronicznych i innych nośników danych, jak również zasięgnięto opinii biegłych m.in. z zakresu toksykologii, genetyki, balistyki i informatyki.

Przemysław K. usłyszał w sumie cztery zarzuty. Pierwszy dotyczy uprowadzenia Wiktorii, inny posiadania narkotyków. Treści dwóch pozostałych prokuratura nie ujawnia, tłumacząc to dobrem pokrzywdzonej.

Po zatrzymaniu K. został aresztowany i ten środek zapobiegawczy jest stosowany do teraz. Zarzucane mu czyny zagrożone są karą łączną, wynoszącą do 20 lat pozbawienia wolności – podała sosnowiecka prokuratura. (PAP)

kon/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
13.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany