reklama
kategoria: Dziecko
4 lipiec 2024

Remont dziecięcej psychiatrii w bielskim szpitalu pediatrycznym

zdjęcie: Remont dziecięcej psychiatrii w bielskim szpitalu pediatrycznym / v42581400
v42581400
Rozpoczyna się remont pomieszczeń w pawilonie bielskiego szpitala pediatrycznego, w którym mieści się dziecięca psychiatria. Placówka poinformowała w czwartek, że prace potrwają do końca października. Remont nie zakłóci pracy oddziału.
REKLAMA

Służby prasowe szpitala podały, że dyrekcja zawarła umowy na realizację dwóch zadań.

Według zastępcy dyrektora szpitala ds. administracyjno-technicznych Wioletty Feret-Dędys pierwsza umowa dotyczy modernizacji pomieszczeń oddziału. Planowany jest m.in. montaż wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, co z uwagi na specyfikę oddziału, w którym okna muszą być zamknięte, wpłynie na poprawę komfortu pacjentów i personelu. Obniżone będą sufity, aby nad nimi poprowadzić nowe instalacje. Zamontowane zostaną energooszczędne oświetlenie ledowe i dodatkowe drzwi oddzielające od parteru pierwsze i drugie piętro budynku.

„Zadanie przewiduje między innymi również (...) malowanie wszystkich pomieszczeń oddziału, ciągów komunikacyjnych i punktu przyjęć” – dodała Feret-Dędys.

Druga inwestycja wiąże się z zaadaptowaniem 11 arów terenu za pawilonem, by prowadzić tam zajęcia terapeutyczne dla pacjentów.

„Zostanie zamknięty wysokim, bezpiecznym ogrodzeniem. Wewnątrz znajdowały się będą m.in. kładka i ścieżki spacerowe, miejsca do siedzenia, zadaszona altana, specjalne skrzynie na rośliny ozdobne i warzywniaki, w których uprawy będą dziełem młodych pacjentów” – poinformowała.

Służby prasowe szpitala podały, że trwają przygotowania do rozpoczęcia prac.

Przetargi na oba zadania mają być zrealizowane do końca października. Łączny koszt obu inwestycji wyniesie ponad 1,6 mln zł. Starostwo powiatowe pozyskało na ten cel 1,3 mln zł dofinansowania z resortu zdrowia.

Bielski szpital pediatryczny prowadzony jest przez powiat ziemski. Całodobowy oddział psychiatryczny dzieci i młodzieży został otwarty w listopadzie 2018 r. W jednym z pawilonów na parterze umieszczono wówczas dzienny oddział psychiatryczny i poradnię, a na piętrze całodobowy oddział z 17 miejscami. Od jesieni 2022 r. dysponuje on 30 łóżkami, w tym trzema w izolatkach. (PAP)

szf/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
14.2°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany