5 czerwiec 2024

Pierwszy Polak członkiem Europejskiego Towarzystwa Endoskopii Ginekologicznej

zdjęcie: Pierwszy Polak członkiem Europejskiego Towarzystwa Endoskopii Ginekologicznej / pexels/7089304
pexels/7089304
Prof. Rafał Stojko ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego został członkiem Rady Doradczej na lata 2024-2028 Europejskiego Towarzystwa Endoskopii Ginekologicznej. To pierwszy Polak, który znalazł się w tym elitarnym gronie - poinformowała w środę uczelnia.
REKLAMA

"Jestem niezwykle dumny z reprezentowania Polski. Świadczy to o docenieniu naszych osiągnięć w skali europejskiej. O dokonaniach świadczą choćby statystyki dotyczące znaczącego wzrostu zabiegów małoinwazyjnych w ginekologii" - podkreślił prof. Rafał Stojko, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu ŚUM w Katowicach.

Jako przykład profesor podał, że w ciągu ośmiu lat z 10 proc. do 55 proc. wzrosła liczba małoinwazyjnych operacji usunięcia macicy.

"Ginekologia małoinwazyjna jest bezpieczniejsza dla pacjentów, znacząco maleje liczba powikłań. To droga, którą zmierzamy bardzo konsekwentnie" - wyjaśnił prof. Stojko.

Mandat prof. Stojko jako członka Rady Doradczej będzie obowiązywał przez okres 4 lat. Począwszy od dorocznego kongresu w Marsylii w październiku 2024 r. do kongresu w 2028 r.

Głównym zadaniem profesora będzie reprezentowanie Polski, promowanie działalności stowarzyszenia, w tym dorocznego kongresu Europejskiego Towarzystwa Endoskopii Ginekologicznej (ESGE), czasopisma ESGE Journal i programu edukacyjnego GESEA. Jako członek Rady Doradczej ESGE będzie miał również wpływ na kreowanie polityki rozwoju ESGE.

Europejskie Towarzystwo Endoskopii Ginekologicznej (ESGE), założone w 1994 r., ma na celu wspieranie wymiany doświadczeń klinicznych, myśli naukowej i badań między europejskimi endoskopistami ginekologicznymi i specjalistami stosującymi pokrewne techniki.(PAP)

autorka: Julia Szymańska

jms/ bar/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
15.3°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany