reklama
kategoria: Kino
4 wrzesień 2023

SZYBCY I WŚCIEKLI 10 już na 4K, Blu-ray i DVD!

fot. nadesłane
Dziesiąty film z sagi, rozpoczyna ostatnie rozdziały jednej z najbardziej znanych i popularnych franczyz kinowych na świecie, która trwa już trzecią dekadę i nadal dostarcza najlepszej rozrywki. Szybcy i wściekli 10 już od 24 sierpnia na 4K UHD, Blu-ray™ i DVD oraz w kolekcjonerskim wydaniu 4K UHD Steelbook.


W ciągu wielu misji i wbrew przeciwnościom losu Dom Toretto (Vin Diesel) i jego rodzina przechytrzyli i prześcignęli każdego wroga na swojej drodze. Teraz muszą stawić czoła najgroźniejszemu przeciwnikowi, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia: przerażającemu wrogowi wyłaniającemu się z cieni przeszłości. Napędzany chęcią zemsty Dante jest zdeterminowany by zniszczyć wszystko i wszystkich, których Dom kocha.

W filmie z 2011 roku – Szybcy i wściekli 5 Dom i jego ekipa pokonali brazylijskiego bosa narkotykowego Hernana Reyesa i zdziesiątkowali jego imperium. Nie wiedzieli wtedy jednak, że syn Reyesa, Dante (Jason Momoa), był świadkiem tego wszystkiego i że następnych 12 lat spędzi opracowując plan zemsty, by zmusić Doma do zapłacenia najwyższej ceny. Czas się wypełnił i godzina zemsty nadeszła. Plan Dantego uderza w całą rodzinę Toretto. Niedawni sojusznicy znikają, a starzy wrogowie znowu stają na ich drodze. W końcu też Dom odkrywa, że ostatecznym celem planowanej zemsty Dantego jest jego własny 8-letni syn.

Seria Szybcy i wściekli jest światowym fenomenem trwającym już od ponad dwóch dekad, a każdy nowy film poprzedzony jest niecierpliwym wyczekiwaniem fanów. Na przestrzeni lat seria ewoluowała od filmów o ulicznych wyścigach do epickich rozmiarów opowieści o napadach i szpiegowskich intrygach, ale przy tym wszystkim nigdy nie straciła swojego prawdziwego DNA: szybkich samochodów, ekscytującej akcji i oczywiście rodziny. W najnowszym filmie rozpoczynającym końcową fazę serii, fani mogą spodziewać się wszystkich tych elementów, a także wiele więcej.

Kiedy kręciliśmy pierwszy film, kręciliśmy go w Los Angeles i była to historia tak naprawdę lokalnych rozmiarów. Nigdy nie przewidzieliśmy że ta produkcja może urosnąć do globalnej skali – wspominam Vin Diesel, gwiazda i producent filmu.
Gdyby ktoś powiedział mi te 23 lata temu, że stanę się częścią czegoś tak wielkiego, pomyślałbym, że zwariował.


Twórcy zaangażowani w postawanie tych filmów od samych początków, włożyli w serię Szybcy i wściekli całych siebie.

Nie możemy nie zauważyć tego, co dla nas znaczy ta seria i więzi jakie nawiązały się pomiędzy nami, naszymi postaciami, a widzami – mówi producent filmu Neal H. Moritz.
Wiele osób dorastało z naszą serią, a teraz na kolejny film przyprowadzają swoje dzieci. Tego nie da się zignorować.

Trwająca już trzecią dekadę opowieść gromadzi rzesze fanów, wśród których znalazł się również reżyser najnowszego filmu, Louis Leterrier (reżyser takich filmów jak Transporter, czy Niesamowity Hulk).

W ogóle nie musieliśmy zmuszać go do obejrzenia wszystkich poprzednich filmów i zrozumienia tego świata. Właściwie to on zwracał naszą uwagę na szczegóły, o których sami już zapomnieliśmy. Znał tajniki wszystkich postaci i ich historie – wspomina Moritz.


Było oczywiste, że dla Leterriera, praca nad Szybkimi i wściekłymi to będzie coś więcej niż praca.

Chciał oddać hołd całej serii – mówi Diesel.
Po całym dniu pracy zostawaliśmy jeszcze dwie godziny, dopracowując i przygotowując się na następny dzień. Współpraca z kimś takim jak Louis, kto tak doskonale rozumie klimat serii to duże szczęście.


Podobnie jak w poprzednich odsłonach, w Szybkich i wściekłych 10 bohaterowie przemierzają całą kulę ziemską.

Tym razem będziemy w Londynie, Rzymie i Portugalii – tłumaczy producent Jeff Kirschenbaum.
W Rzymie udało nam się zrobić coś, co jak sądzę, nigdy nie zostały zrobione na tym poziomie. Potem ruszamy do Portugalii, a potem pleciemy pajęczynę wydarzeń na całym świecie. Ale duch naszej serii polega nie tylko na spełnieniu życzeń w postaci jazdy niesamowitymi samochodami we wszystkich tych wspaniałych lokacjach na całym świecie. Prawdziwy duch Szybkich i wściekłych to także siedzenie przy stole grillowym rodziny Toretto. Najważniejsze są w końcu serca i dusze tych postaci oraz ich relacje.


Według Leterriera scenariusz i film odzwierciedlają zmiany, jakie seria przeszła na przestrzeni lat, przypominając ludziom, aby – dosłownie i w przenośni – trzymali ręce na kierownicy.

To część tego, o czym Vin i ja dyskutowaliśmy godzinami każdej nocy na planie – wspomina Leterrier.
To zdumiewające, co udało im się stworzyć. Wiele razy byłem już zaangażowany w tworzenie filmów akcji, ale nigdy nie pracowałem przy czymś tak wyjątkowym jak Szybcy i wściekli.


Ta seria trwa już tyle lat ponieważ stała się środowiskiem bardzo sprzyjającym współpracy, w którym pomysły są swobodnie udostępniane.

Każdy członek obsady miał swój wkład w swoje akrobacje, choreografię i historię – tłumaczy Leterrier.
To jak gotowanie z najlepszych składników. Kiedy słuchasz rad wszystkich, możesz zrobić coś pysznego. Zrobiliśmy największy i najlepszy film, jaki mógł powstać, ponieważ zrobiliśmy to razem.


Film Szybcy i wściekli 10 zadebiutowało w polskich kinach 19 maja. Już 24 sierpnia ukaże się w wydaniach 4K UHD, Blu-ray™ oraz DVD, a także specjalnym wydaniu 4K UHD Steelbook.

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray™ na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD


Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i 4K UHD studiów Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, Universal Pictures Home Entertainment, Paramount Pictures a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder, Dolina Bogów, Mistrz, Chrzciny oraz kontentu dla platform VOD.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zawiercie
13.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany