22 maj 2024

Pirat drogowy zatrzymany na A4; jechał ponad 220 km/h

zdjęcie: Pirat drogowy zatrzymany na A4; jechał ponad 220 km/h / pixabay/6233816
Jazda z prędkością ponad 220 kilometrów na godzinę, wyprzedzanie bez użycia kierunkowskazów i korzystanie z auta mimo pękniętej przedniej szyby – takich przewinień dopuścił się kierowca porsche zatrzymany przez policję na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej.
REKLAMA

Do sądu trafił wniosek o ukaranie mężczyzny – poinformowała w środę komenda wojewódzka w Katowicach.

Porsche, które z dużą prędkością poruszało się między innymi samochodami, zauważyli policjanci z Komisariatu Autostradowego w Gliwicach, którzy patrolowali A4. Kierujący, zmieniając pasy, nie używał kierunkowskazów.

"Mundurowi zmierzyli prędkość auta. Okazało się, że pędziło ono z prędkością 223 km/h. Po zatrzymaniu 52-letniego mieszkańca Mysłowic policjanci stwierdzili również, że przednia szyba auta jest pęknięta” – relacjonowała w środę policja.

Kierowca nie zgodził się na przyjęcie mandatu za popełnione wykroczenia, dlatego wniosek o jego ukaranie zostanie skierowany do sądu.

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożną jazdę i przypominają, że przekraczanie dozwolonej prędkości należy do głównych przyczyn poważnych wypadków. Droga publiczna to nie tor wyścigowy i nie jesteśmy na niej sami. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności – podkreślają mundurowi. (PAP)

kon/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
19.1°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany