reklama
kategoria: Kultura / Sztuka
1 lipiec 2024

Teatr Polonia i Och-Teatr grają przez całe wakacje

zdjęcie: Teatr Polonia i Och-Teatr grają przez całe wakacje / fot. PAP
fot. PAP
Od 6 lipca Teatr Polonia i Och-Teatr rozpoczną akcję Gramy całe wakacje. Tego dnia pl. Konstytucji w Warszawie odbędzie się premiera "Polityki" Bogusława (Bogusia) Janiszewskiego w reżyserii Magdaleny Drab. Obydwa teatry przygotowały biletowany i bezpłatny, wakacyjny repertuar dla dzieci i widzów dorosłych.
REKLAMA

"Teatr Polonia i Och-Teatr, dwa teatry Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, jak co roku od lat grają całe wakacje. Tegoroczna edycja potrwa od początku lipca do końca sierpnia, oferując widzom 41 różnych tytułów, które w sumie będą zagrane ponad 150 razy. Aż 52 zagrane przedstawienia to spektakle plenerowe, dostępne bezpłatnie dla każdego. W ramach letniej akcji Gramy całe wakacje odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci i dorosłych +Polityka+" - poinformowała Edyta Bach z Teatru Polonia i Och-Teatru.

Inauguracja letniego cyklu odbędzie się 6 lipca. Na pl. Konstytucji w Warszawie odbędzie się premiera "Polityki" Bogusława (Bogusia) Janiszewskiego w reżyserii Magdaleny Drab, w obsadzie aktorów Teatru Papahema.

To spektakl dla młodych widzów według jednej z pozycji głośnej serii książek, której podtytuł brzmi „O czym dorośli ci nie mówią".

W repertuarze dla dzieci odbędą się spektakle "Szelmostwa lisa Witalisa", "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia" oraz "2 000 000 kroków".

"Dorośli widzowie przychodzący w lipcu na pl. Konstytucji oraz w sierpniu na ul. Grójecką 65 pod Och-Teatr będą mogli zobaczyć +Flamenco namiętne+, +Związek otwarty+, +Lament na Placu Konstytucji+ oraz +Starość jest piękna+. Sześć spektakli plenerowych, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, Polonia i Och-Teatr zagrają również w praskim Koneserze" - podaje teatr.

Gramy całe wakacje to akcja Teatru Polonia i Och-Teatru prowadzona już od kilku lat.

"Każdego dnia wakacji oferujemy nasz repertuar zarówno bezpłatnie, jak i biletowany na spektakle grane na scenach naszych teatrów. To wspaniała okazja do nadrobienia zaległości z całego roku, a dla przyjezdnych unikalna szansa zakosztowania teatru w okresie wakacyjnym" — mówi Krystyna Janda. (PAP)

autor: Maciej Replewicz

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
13.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany