kategoria: Kultura / Sztuka
25 maj 2024

XX Turniej Rycerski wkrótce odbędzie się pod zamkiem w Będzinie

zdjęcie: XX Turniej Rycerski wkrótce odbędzie się pod zamkiem w Będzinie / pixabay/2666493
Pokazy ognia, turniej łuczniczy, bitwa o zamek oraz koncert - to tylko niektóre z atrakcji, które odbędą się podczas jubileuszowego, bo XX Turnieju Rycerskiego pod zamkiem w Będzinie. Wydarzenie rozpocznie się 31 maja i potrwa przez trzy dni.
REKLAMA

Turniej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łukasza Komoniewskiego odbędzie się w dniach 31 maja–2 czerwca, aby rzesze miłośników widowiskowych walk rekonstrukcyjnych przyciągnąć już po raz dwudziesty.

Jak co roku, wśród wielu historycznych atrakcji nie zabraknie: turniejów łuczniczych, pokazów bojowych, biegu dam i rycerzy, prezentacji replik broni czarnoprochowej, pokazów tańca, dawnych strojów oraz pokazów ognia.

Także pod zamkiem otworzy się targowisko, na którym będzie można kupić zakupić oryginalne produkty i przekąski.

Dreszczyku emocji będzie można doznać podczas wielkiej bitwy o zamek, a całość uświetni koncert zespołu Żniwa, który porywa zarówno do tańca jak i wprowadza w zadumę wykonując muzykę neoceltycką i słowiańską.

Cały harmonogram Turnieju Rycerskiego można znaleźć na stronie internetowej miasta: https://www.bedzin.pl/ (PAP)

autorka: Julia Szymańska

jms/ mow/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
15.3°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany