kategoria: Na Sygnale
6 czerwiec 2024

17-latek aresztowany za znęcanie się nad mamą i babcią

zdjęcie: 17-latek aresztowany za znęcanie się nad mamą i babcią / pixabay/2122376
Raciborski sąd aresztował 17-latka podejrzanego o znęcanie się nad mamą i babcią. Popychanie, uderzanie, poniżanie - to tylko kilka z form przemocy, jakie nastolatek stosował wobec kobiet – poinformowała w czwartek Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.
REKLAMA

Na początku czerwca babcia 17-latka poinformowała oficera dyżurnego, że w domu jej córki doszło do awantury. Wnuk miał grozić nożem swojej matce i mówić, że ją zabije.

„Mundurowi zastali w mieszkaniu przerażoną kobietę oraz jej syna. 17-latek był bardzo pobudzony. Okazało się, że wcześniej nastolatek wszczął awanturę, podczas której uderzył i groził nożem swojej mamie” - relacjonowali policjanci.

Nastolatek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Jak wynika z ustaleń postępowania, nad bliskimi znęcał się fizycznie i psychicznie od kilku miesięcy. W środę sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za znęcanie się grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Jeżeli ofiara jest osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, sprawcy może grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.(PAP)

kon/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
17.8°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany