reklama
kategoria: Na Sygnale
9 lipiec 2024

33-letni recydywista zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa

zdjęcie: 33-letni recydywista zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa / v15651540
v15651540
Katowiccy policjanci zatrzymali 33-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego – wiele razy ugodził go nożem w klatkę piersiową. Mężczyzna był już wcześniej karany za śmiertelne pobicie.
REKLAMA

Jak podała we wtorek policja, do przestępstwa doszło na klatce schodowej jednej z kamienic w dzielnicy Załęże. Na miejsce skierowani zostali katowiccy policjanci i ratownicy medyczni. "Decyzją lekarza pokrzywdzony, jak i napastnik, zostali przewiezieni do szpitali. Ranny 28-latek trafił od razu na blok operacyjny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnikowi udzielono natomiast pomocy medycznej w związku z urazem nogi" - podała policja.

Na miejscu pracowali policyjni technicy i grupa dochodzeniowo-śledcza. Po zebraniu materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po przesłuchaniu podejrzanego, na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci informują, że mężczyzna za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy - w maju ubiegłego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Teraz za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie.(PAP)

kon/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
13.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany