kategoria: Na Sygnale
16 wrzesień 2023

Dwaj mężczyźni zginęli od strzałów; jedna z ofiar ma kryminalną przeszłość

zdjęcie: Dwaj mężczyźni zginęli od strzałów; jedna z ofiar ma kryminalną przeszłość / fot. PAP
fot. PAP
Dwaj mężczyźni, których ciała znaleziono w sobotę w miejscowości Celiny w powiecie częstochowskim (woj. śląskie), zginęli prawdopodobnie od ran postrzałowych - potwierdziła częstochowska prokuratura. Jedna z ofiar to 52-letni Arkadiusz N., karany w przeszłości m.in. za udział w grupie przestępczej.
REKLAMA

"Dokonane przez prokuratora oględziny potwierdziły u obu mężczyzn rany postrzałowe, które prawdopodobnie były przyczyną zgonu. Na miejscu znaleziono także broń" - poinformował PAP rzecznik częstochowskiej prokuratury prok. Tomasz Ozimek.

Potwierdził, że jedną z ofiar jest 52-letni Arkadiusz N., skazany w przeszłości w procesie grupy przestępczej dokonującej m.in. wyłudzeń podatkowych. N. był rozpoznawalną postacią w środowisku pseudokibiców. Według regionalnych mediów był znany pod pseudonimami "Słonik" lub "Słoń".

Jak informowała wcześniej rzeczniczka częstochowskiej policji aspirant sztabowa Barbara Poznańska, w sobotę około godz. 10 rano policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ciała leżącego na poboczu ulicy Głównej w Celinach. Znaleziono tam zwłoki 52-letniego mężczyzny. Krótko potem w pobliżu, za garażami, policjanci ujawnili ciało 46-latka. Świadkowie informowali, że wcześniej doszło do strzelaniny. Jej okoliczności wyjaśniają policja i prokuratura.

"Trwają intensywne czynności śledcze. Rozpoczęły się przesłuchania świadków, które będą kontynuowane w niedzielę. Zabezpieczane są dowody. Jeśli chodzi o wersje śledcze, na tym etapie postępowania nie można potwierdzić ani wykluczyć żadnej z nich" - powiedział prokurator, zapowiadając bliższe informacje na poniedziałek.

Rzecznik prokuratury nie skomentował doniesień o tym, że w wyniku osobistych porachunków jeden z mężczyzn mógł zastrzelić drugiego, po czym popełnił samobójstwo. Prok. Ozimek potwierdził natomiast, że obecnie w związku z tą sprawą nikt nie jest poszukiwany. Zastrzegł, że na tym etapie nie można jednoznacznie wykluczyć udziału w zdarzeniu osób trzecich. (PAP)

mab/ mk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
19.1°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany