reklama
kategoria: Na Sygnale
4 lipiec 2024

Policja ustala okoliczności wypadnięcia dziecka z okna na trzecim piętrze

zdjęcie: Policja ustala okoliczności wypadnięcia dziecka z okna na trzecim piętrze / v46450976
v46450976
Policjanci z Katowic ustalają szczegółowe okoliczności wypadnięcia 2,5-letniego dziecka z okna mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze. Po upadku chłopczyk w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.
REKLAMA

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem w mieszkaniu przy ul. Modelarskiej w Katowicach, kiedy babcia opiekująca się trójką wnucząt przewijała jedno z nich – poinformowała w czwartek policja.

Jak opisywała rzeczniczka katowickiej policji kom. Agnieszka Żyłka, według dotychczasowych ustaleń pod nieobecność rodziców, którzy wyszli na zakupy do sklepu, dwójką dzieci w wieku 2,5 i 4 lat oraz 8-miesięcznym niemowlakiem zajmowała się babcia.

„Kiedy kobieta przewijała najmłodsze z nich, 2,5-letni chłopiec wypadł z okna mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze. Praktycznie w tym samym momencie rodzice wrócili z zakupów i to oni wezwali karetkę pogotowia, która zabrała przytomne, ale będące w stanie ciężkim dziecko do szpitala” - opisywała kom. Żyłka.

Na miejsce zostali skierowani również katowiccy policjanci, o wypadku został powiadomiony prokurator. Zarówno babcia, jak i rodzice dziecka byli trzeźwi. Sprawą zajmują się kryminalni z Komisariatu II Policji w Katowicach.

Policjanci po raz kolejny apelują do osób sprawujących opiekę nad dziećmi, aby w staranny sposób zabezpieczały miejsce, w którym dzieci się bawią lub przebywają. „Przypilnujmy, aby okna, drzwi balkonowe były w taki sposób zabezpieczone, aby dziecko nie mogło poradzić sobie z zabezpieczeniem i go nie otwarło. Nie zostawiajmy okien otwartych na oścież, korzystajmy z opcji uchyłku okna. Nigdy nie wiadomo, czy dziecko nie podstawi sobie krzesełka, aby wyjrzeć np. za przebiegającym psem” - dodają mundurowi.(PAP)

kon/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
14.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany