reklama
kategoria: Na Sygnale
7 czerwiec 2024

Policja zatrzymała 16-latka, który miał postrzelić w oko 20-latka

zdjęcie: Policja zatrzymała 16-latka, który miał postrzelić w oko 20-latka / fot. PAP
fot. PAP
Policjanci zatrzymali 16-latka, który miał postrzelić w oko z pistoletu pneumatycznego 20-latka. Zatrzymany został przewieziono do Policyjnej Izby Dziecka. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Zajście zarejestrowała kamera monitoringu, a wizerunek podejrzanego publikowała stołeczna policja.

"Wówczas 20-letni mężczyzna został brutalnie zaatakowany przy użyciu pistoletu pneumatycznego. Sprawca dwukrotnie oddał kilka strzałów w kierunku 20-latka. Trafił go w oko, powodując ciężki uszczerbek na zdrowiu" - poinformował w piątek sierż. szt. Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej komendy policji.

16-latek został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. "Nieletni przyznał się do ataku przy użyciu pistoletu pneumatycznego. Nie był w stanie wyjaśnić powodów swojego zachowania" - podał Pacyniak.

Policjant dodał, że po czynnościach wykonanych w śródmiejskiej komendzie zatrzymanego nastolatka przewieziono do Policyjnej Izby Dziecka, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar, Marta Stańczyk

akuz/ mas/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
14.2°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany