kategoria: Na Sygnale
11 czerwiec 2024

Przez dwa lata znęcał się nad rodzicami; został aresztowany

zdjęcie: Przez dwa lata znęcał się nad rodzicami; został aresztowany / pixabay/2815845
Przez prawie dwa lata mieszkaniec gminy Popów (Śląskie) znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. 26-letni obecnie mężczyzna został zatrzymany i aresztowany po tym, jak jego matka wreszcie zdecydowała się poprosić policję o pomoc.
REKLAMA

„Oprawca w domowym zaciszu znęcał się nad osobami najbliższymi zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Pokrzywdzeni ze strachu i obawy przed jego reakcją nie zgłosili tego wcześniej organom ścigania” – podała we wtorek Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

Dopiero kilka dni temu matka oprawcy zdecydowała się zgłosić przemoc policji. Powiedziała oficerowi dyżurnemu, że jej pijany syn wszczął awanturę, podczas której szarpał ją i uderzał. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zatrzymali 26-latka. Jego matka została przewieziona do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania.

Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad osobami najbliższymi. Sąd Rejonowy w Częstochowie na wniosek kłobuckich śledczych i częstochowskiego prokuratura orzekł dla podejrzanego areszt na miesiąc. Za popełnione przestępstwo grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policjanci podkreślają, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym, a sami są wzywani zwykle dopiero w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Apelują do ofiar i świadków, by nie wahali się i jak najszybciej o takich przypadkach zawiadamiali policję lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej. (PAP)

kon/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
19.1°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany