kategoria: Na Sygnale
5 czerwiec 2024

Rodzice martwego noworodka usłyszeli zarzuty znieważenia zwłok

zdjęcie: Rodzice martwego noworodka usłyszeli zarzuty znieważenia zwłok / pixabay/3310867
Zarzuty znieważenia zwłok usłyszeli rodzice martwego noworodka, którego ciało zakopali w lesie w peryferyjnej dzielnicy Bielska-Białej – dowiedziała się w środę PAP w prokuraturze okręgowej. Wstępne ustalenia wskazują, że dziecko urodziło się martwe.
REKLAMA

Rzecznik bielskiej prokuratury prokurator Paweł Nikiel powiedział PAP, że w poniedziałek śledczy dowiedzieli się, że w lesie w dzielnicy Straconka pochowane zostało dziecko. "Bardzo szybko ustalono personalia rodziców, a w dalszej kolejności miejsce pochówku" – poinformował.

Prokurator powiedział, że przeprowadzona została sekcja zwłok. Wstępne wyniki wskazują, że dziecko przyszło na świat martwe.

"Materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie zarzutów wobec rodziców dziecka. (…) Mamy do czynienia z przestępstwem znieważenia zwłok. Zagrożone ono jest grzywną, ograniczeniem wolności lub jej pozbawieniem do 2 lat" – powiedział rzecznik.

Paweł Nikiel dodał, że rodzice zostali przesłuchani. Przyznali się do winy. Złożyli wyjaśnienia. Ojciec dziecka otrzymał już dozór policyjny i nie może opuszczać Polski. W tej chwili nie wiadomo, jakie środki podejmą śledczy wobec matki. "Czynności jeszcze trwają" – wyjaśnił.

Prokuratura nie ujawnia w tej chwili szczegółów sprawy. "Podejrzani złożyli wyjaśnienia, które muszą zostać zweryfikowane" – podkreślił.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
17.8°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany