reklama
kategoria: Na Sygnale
12 czerwiec 2024

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza prowadząca agencje towarzyskie

zdjęcie: Rozbita zorganizowana grupa przestępcza prowadząca agencje towarzyskie / fot. PAP
fot. PAP
Blisko pół miliona złotych mieli zarobić członkowie rozbitej grupy przestępczej, którzy od kilku lat prowadzili w Warszawie agencje towarzyskie działające w mieszkaniach. W tej sprawie zatrzymano cztery osoby - poinformowały w środę policja i prokuratura.
REKLAMA

Rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz poinformowała, że śledztwo w sprawie działającej od kilku lat na terenie Warszawy grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu prowadzą funkcjonariusze rzeszowskiego zarządu CBŚP. Członkowie grupy prowadzili agencje towarzyskie działające w mieszkaniach. W ciągu kilku lat, usługi seksualne mogło w nich świadczyć kilkadziesiąt kobiet.

"Kobiety werbowane były za pośrednictwem m.in. portali internetowych. Śledczy ustalili, że członkowie grupy organizowali im miejsce pracy, umawiali klientów, a także zapewniali bezpieczeństwo pracy, w zamian, za co kobiety oddawały im połowę zarobionych pieniędzy. Wśród kobiet pracujących w agencjach były obywatelki Polski, Ukrainy czy Białorusi. Według śledczych dochód grupy przestępczej mógł wynieść blisko pół miliona złotych" - opisała Jurkiewicz.

Policjanci, działając na terenie Warszawy i województwa lubelskiego, zatrzymali w tej sprawie cztery osoby, w wieku od 35 do 52 lat. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych, laptopy oraz aparaty fotograficzne. Z kolei na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości blisko 100 tys. zł.

Rzecznik prasowy nadzorującej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował, że zatrzymanym przedstawiono zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością. "Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy" - dodał prokurator.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
14.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany