kategoria: Na Sygnale
4 czerwiec 2024

Setki interwencji strażaków w Bielsku-Białej i powiecie bielskim po gwałtownych ulewach

zdjęcie: Setki interwencji strażaków w Bielsku-Białej i powiecie bielskim po gwałtownych ulewach / pixabay/5330617
Nieprzejezdne drogi, zalane piwnice, posesje i samochody – to skutki gwałtownych ulew, które we wtorek rano przeszły w powiecie bielskim. Do 7 rano strażacy odnotowali tam kilkaset interwencji, w całym województwie - ponad 700.
REKLAMA

„Najwięcej interwencji było na terenie Bielska-Białej, Kóz, gminy Jasienica i Jaworza. Przez cały czas intensywnie pada” - powiedziała PAP po godz. 7 mł. bryg. Patrycja Pokrzywa z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

Jak dodała, najwięcej zgłoszeń dotyczy lokalnych podtopień, wypompowywania wody z zalanych piwnic, nieprzejezdnych jest wiele dróg.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej bryg. Aneta Gołębiowska przekazała, że w związku w gwałtownymi opadami i burzami od północy w całym regionie odnotowano ponad 700 zdarzeń, związanych głównie z wypompowywaniem wody.(PAP)

kon/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
19.1°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany