reklama
kategoria: Na Sygnale
2 lipiec 2024

W ciągu kilku dni ukradli kilkanaście aut i załadowali je na lawetę

zdjęcie: W ciągu kilku dni ukradli kilkanaście aut i załadowali je na lawetę / v11175232
v11175232
Dwaj mężczyźni - Polak i Ukrainiec – w ciągu zaledwie kilku dni ukradli kilkanaście samochodów zaparkowanych w różnych częściach Rybnika. Pod pozorem działania na zlecenie lokalnych władz pojazdy ładowali na lawetę, a następnie wywozili je do powiatu cieszyńskiego.
REKLAMA

Policja, która zatrzymała obu podejrzanych, odzyskała 12 skradzionych aut i przyczepę.

Jak poinformowała we wtorek rybnicka komenda, pod koniec maja tamtejsi mundurowi otrzymali zgłoszenia o włamaniach i kradzieży 12 samochodów. Auta zniknęły z parkingów przy ul. Kotucza, Budowlanych, Kuźnickiej, Wierzbowej, Broniewskiego oraz Wawelskiej w Rybniku.

"Z relacji świadków wynikało, że samochody były ładowane na lawetę przez dwóch mężczyzn, którzy na tym terenie robili zdjęcia. Pojazdy zostały wywiezione w ciągu kilku dni. Kierowca lawety wraz z pasażerem, zapytani przez jednego z mieszkańców, dlaczego ładują samochody na autolawetę, mieli powołać się na zlecenie, które rzekomo otrzymali z miasta" - relacjonowała policja.

Rybniccy kryminalni po analizie uzyskanych informacji wpadli na trop podejrzanych i zatrzymali ich. To 48-letni obywatel Ukrainy oraz 51-letni rybniczanin. Jeden z nich został ujęty w Rybniku, a drugi w Wodzisławiu Śląskim. "Z kolei na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci odzyskali 12 pojazdów oraz lawetę o łącznej wartości około 100 tys. zł" - podała rybnicka komenda. Wśród odzyskanych aut są m.in. marki Toyota, Ford, Audi i Mercedes.

Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży samochodów po uprzednim włamaniu się do nich. Decyzją Sądu Rejonowego w Rybniku obaj zostali aresztowani na dwa miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.(PAP)

kon/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
14.2°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany