reklama
kategoria: Rolnictwo i Hodowla
16 wrzesień 2023

Polski rolnik potrafi oddzielić ziarno od politycznych plew

zdjęcie: Polski rolnik potrafi oddzielić ziarno od politycznych plew / fot. PAP
fot. PAP
Polski rolnik potrafi oddzielić ziarno od politycznych plew - oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki w Miętnem koło Garwolina (woj. mazowieckie). Jak dodał, dzisiaj toczy się walka polityczna, która zadecyduje o przyszłości polskiej wsi.
REKLAMA

"To mieszkańcom polskiej wsi zawdzięczamy, że istniejemy jako naród i jako państwo" - mówił Morawicki do rolników podczas ogólnopolskiego święta Wdzięczni Polskiej Wsi. "Chociaż państwo polskie znikało z mapy, to jako naród nie przestaliśmy istnieć, dlatego, że polskość znalazła schronienie w polskich rodzinach, a szczególnie na polskiej wsi" - mówił Morawiecki.

Szef rządu dziękował też rolnikom za ich trud i wysiłki, dzięki którym "mamy chleb, który jest symbolem dobrobytu, dostatku, życia i polskiego patriotyzmu". (PAP)

ewes/ wkr/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
13.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany