kategoria: Społeczne
3 czerwiec 2024

10 gmin otrzyma dofinansowanie na wsparcie centrów usług społecznych

zdjęcie: 10 gmin otrzyma dofinansowanie na wsparcie centrów usług społecznych / pixabay/6978773
Ponad 60,5 mln zł trafi do 10 gmin woj. śląskiego w ramach projektu CUS. Jego celem jest zmiana sposobu świadczenia usług społecznych dzięki utworzeniu i wsparciu funkcjonowania centrów usług społecznych.
REKLAMA

"To duży, prestiżowy projekt związany z przekształcaniem ośrodków pomocy społecznej w cetra usług społecznych. Projekt ma przede wszystkim zmienić jakość życia mieszkańców" – powiedziała w poniedziałek podczas inauguracji projektu dyrektorka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej woj. śląskiego Anna Zasada-Chorab.

Nowy projekt ma na celu zmianę sposobu świadczenia usług społecznych dzięki utworzeniu i wsparciu funkcjonowania centrów usług społecznych w 10 gminach woj. śląskiego. W ramach naboru partnerami projektu zostały gminy: Ruda Śląska, Czechowice–Dziedzice, Jaworze, Mikołów, Konopiska, Woźniki, Czeladź, Łazy, Radzionków i Kamienica Polska.

Partnerskie gminy otrzymają pieniądze na wsparcie wdrożeniowe w zakresie m.in.: wyboru ścieżki utworzenia centrum usług społecznych, przeprowadzenia diagnozy potrzeb społeczności lokalnej w gminie, określenia potencjału gminy pod kątem usług społecznych i opracowania programu usług społecznych.

Projekt "CUS – Nowe spojrzenie na usługi społeczne" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Projekt realizowany jest od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2027 r. Jego całkowita wartość wynosi ponad 60,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi 85 proc. całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu, dotacja celowa z budżetu krajowego 10 proc. i wkład własny województwa śląskiego 5 proc. całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu. (PAP)

Autorka: Julia Szymańska

jms/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
19.1°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany