reklama
kategoria: Społeczne
9 lipiec 2024

Bielskie Pogotowie Ratunkowe przekazało karetkę Ukraińcom

zdjęcie: Bielskie Pogotowie Ratunkowe przekazało karetkę Ukraińcom / v22745032
v22745032
Ośmioletnią karetkę przekazało do szpitala klinicznego w Tarnopolu Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Ambulans jest sprawny i gotowy do służby. Starosta bielski Andrzej Płonka poinformował we wtorek, że to już szósty taki pojazd ofiarowany Ukrainie od początku wojny.
REKLAMA

„Od początku agresji rosyjskiej wspieramy Ukraińców na różne sposoby, między innymi poprzez przekazanie używanego ambulansu, który u nas już nie spełnia wymogów kontraktowania, a nadal jest sprawny” – powiedział Andrzej Płonka.

Rzecznik starostwa Magdalena Fritz podała, że z prośbą o wsparcie zwrócił się do powiatu metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. „To nie tylko pomoc materialna, ale także wyraz naszej solidarności z narodem ukraińskim, który zmaga się z ogromnymi trudnościami” – wskazał cytowany w komunikacie starostwa duchowny.

Fritz poinformowała, że do Tarnopola trafiła karetka na bazie fiata ducato. Ambulans z 2016 roku był najstarszym pojazdem w flocie bielskiego pogotowia. Na liczniku ma blisko 300 tys. km. Ze względu między innymi na wiek, nie spełniał już wymogów NFZ. Karetka jest jednak sprawna i gotowa do dalszej służby. Korzystał z niej będzie szpital kliniczny województwa tarnopolskiego.

„Cieszymy się, że możemy w taki sposób przyczynić się do poprawy sytuacji medycznej na Ukrainie. Każda karetka to szansa na ratowanie ludzkiego życia” – powiedział dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego Wojciech Waligóra.

Jak podkreślił, przekazanie ambulansu nie wpłynie ani na utrudnienie, ani na ograniczenie działalności bielskiego pogotowia. Posiada ono obecnie 24 karetki, a wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na dostawę kolejnej. (PAP)

szf/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
13.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:38
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-04 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany