kategoria: Sport
21 październik 2022
patronat medialny

Kolejna odsłona KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcje WF w Warszawie. Cudowna zabawa

fot. nadesłane
To było kolejne niezwykłe spotkanie dla uczniów z warszawskich szkół. Ponad trzystu uczestników wzięło udział w drugiej jesiennej odsłonie akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”! Realizowany od sześciu lat przez Fundację Moniki Pyrek program promuje aktywność fizyczną wśród uczniów szkół podstawowych.
Na zajęciach w Szkole Podstawowej nr 358 na warszawskim Wilanowie wzięli udział także uczniowie z ZS 79 i SP 169. Zajęcia były dofinansowane z budżetu Urzędu Dzielnicy Wilanów Miasta Stołecznego Warszawy, a oprócz Moniki Pyrek z młodzieżą spotkała się też wieloboistka Adrianna Sułek, medalistka ostatnich mistrzostw Europy w siedmioboju.

Cieszę się, że mogłam tu być, bo bardzo lubię takie spotkania i myślę, że mam dobry kontakt z dziećmi. Skorzystałam z ćwiczeń na wszystkich stacjach. Na pewno ta akcja to świetna inicjatywa. Frekwencja dopisała i bardzo mnie to cieszy – mówiła Sułek.

Adrianna Sułek i Monika Pyrek zachęciły do ćwiczeń uczniów ósmych klas, którzy początkowo byli bardzo niechętni.

Od nauczycieli usłyszeliśmy, że w ogóle nie chcą brać udziału w zajęciach, ale udało nam się ich zmotywować – dodała Sułek.

Myślałam, że będzie to kolejne nudne spotkanie, a było genialnie! Świetnie przygotowane stacje, mnóstwo atrakcji i super atmosfera – mówiła Gabriela z SP 169, uczestniczka zajęć.

Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci do uprawiania sportu. Fundacja Moniki Pyrek wykorzystuje zainteresowanie dzieci nowinkami technologicznymi i zachęca dzięki temu do aktywności fizycznej.

Mamy bardzo atrakcyjne urządzenia, dzięki którym potrafimy przekonać dzieci do ćwiczeń. Pokazujemy, że nowe technologie wykorzystywane podczas „Kinder Joy of Moving Alternatywnych lekcji WF” mogą temu służyć. Przyświeca nam przede wszystkim zaszczepienie radości z uprawiania sportu u dzieciaków, zgodnie z hasłem KINDER Joy of moving: „Zostań Mistrzem Radości” – dodaje Pyrek, ambasadorka KINDER Joy of moving.

Uczniowie ćwiczą m.in. na ergometrach wioślarskich, trenażerach sportowych, refleksomierzach, rowerach stacjonarnych, specjalnych ściankach wspinaczkowych, czy symulatorach narciarskich.

W sumie jesienią zaplanowanych jest jedenaście takich spotkań w Warszawie, Belsku Dużym, Supraślu, Czarnej Białostockiej, Puławach, Mielcu, Drawsku Pomorskim i Mielenku Drawskim. Akcja realizowana przez Fundację Moniki Pyrek jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu.

Jednocześnie na stronie internetowej alternatywnelekcjewf.pl działa e-platforma, na której dostępne są bezpłatne materiały w formie ćwiczeń, gier czy zabaw ruchowych dla najmłodszych. To skarbnica wiedzy nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale także dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zawiercie
15.3°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 20:55
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-09-14 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-06 15:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany