23 kwiecień 2024

Spore zainteresowanie turystów majówką w Beskidach

zdjęcie: Spore zainteresowanie turystów majówką w Beskidach / pixabay/6931589
Zainteresowanie turystów spędzeniem w Beskidach majówki jest spore – ocenił Tadeusz Papierzyński z magistratu w Wiśle. Jak dodał, są obiekty, które mają nawet 90 procent zarezerwowanych miejsc.
REKLAMA

„Nasza branża turystyczna jest zadowolona. Zainteresowanie przyjazdem na majówkę w góry jest sporę. Niektóre obiekty mają już 90 procent zajętych miejsc. To pozytywne zaskoczenie. Część gości z pewnością jeszcze czeka z decyzją o przyjeździe i uzależnia ją od pogody, ale prognozy są raczej optymistyczne” – powiedział Papierzyński.

Żeby spędzić czas wolny w Beskidach trzeba będzie zapłacić nieco więcej niż rok temu. Tadeusz Papierzyński powiedział, że ceny wzrosły średnio o 5-10 procent. „Już nie są to tak duże podwyżki, z którymi borykaliśmy się rok czy dwa lata temu. Inflacja wyhamowała. Często powtarzam, że Wisła posiada na tyle dużą bazę, że panuje u nas konkurencja, która dotyczy także cen. Obiekty, żeby przyciągnąć turystę, muszą i to brać pod uwagę” – wyjaśnił.

Cztery noclegi w Beskidach dla rodziny z dzieckiem, w zależności od standardu i lokalizacji, to w tym roku wydatek od około 1,3 tys. zł do 5 tys. zł.

W Beskidach w majówkę kurorty szykują atrakcje dla turystów. W Wiśle zaplanowano między innymi spektakle dla dzieci, koncerty i wycieczki w góry z lokalnym podróżnikiem. „W parku Kopczyńskiego 3 maja zobaczyć będzie można obrzęd stawiania moja” – dodał Papierzyński. Niegdyś kawalerowie stawiali moja przed domem panny na wydaniu. Było to wysokie drzewo iglaste, któremu pozostawiali tylko zielony wierzchołek.

1 maja w największym w Beskidach ośrodku – Szczyrk Mountain Resort, otwarte mają zostać górskie trasy rowerowe. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zawiercie
13°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:43
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zawierciu

kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-27 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-08 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-15 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany